W chwili obecnej nie mamy dostępnych szczeniąt.
Kolejny miot pomeranianów planowany jest jesienią 
2019 roku.
O dostępności szczeniąt będziemy informować na bieżąco.

W każdej chwili można wpisywać się na listę osób oczekujących (szczegóły poniżej).

*******************************************************************

W mojej hodowli cena szczeniąt pomeraniana bez wad anatomicznych wynosi standardowo od 7000 do 10000 złotych. Czasami ze wzgledu na wyjątkowo cenne skojarzenie lub wysokie koszty krycia cena może być wyższa. 

Cena wyselekcjonowanych szczeniąt z przeznaczeniem na wystawy i do hodowli jest ustalana indywidualnie dla każdego szczenięcia.

Cena starszych szczeniąt, o których z całą pewnością wiemy, że są w typie wystawowo-hodowlanym (po wymianie zębów i po zakończeniu okresu wzrostu) jest znacznie wyższa.

*************************************************************

czy możemy się targować o cenę psa? .....
Przepraszamy, ale nie. Podajemy cenę naszych pomeranianów w sposób otwarty, aby każdy mógł przemyśleć sprawę i z pełną odpowiedzialnością przystąpić do zakupu. Kupujesz przyjaciela na wiele lat - musisz być przekonany, że chcesz go pozyskać właśnie od nas. Jeżeli najważniejszym elementem jest cena, to na pewno znajdziesz tańsze szczenięta w innej hodowli. A dlaczego na nasze psy jest zapotrzebowanie - pozostanie dla Ciebie tajemnicą ....

******************************************

zakup psa z naszej hodowli....
Aby dokonać rezerwacji, należy do nas napisać, zadzwonić lub przyjechać. Wybrany pomeranian zostanie zarezerwowany dla Ciebie - po wpłacie zadatku w wysokości 2000 zł.
Jeżeli nie mamy wolnych szczeniąt lub chcecie sobie zapewnić psa w późniejszym terminie zapraszamy do zapisu na listę osób oczekujących. Na taką listę można zapisać się w dowolnej chwili - po wpłacie zadatku w wysokości 500 zł.

Bardzo prosimy o przemyślane decyzje odnośnie zakupu, gdyż w przypadku nie wywiązania się z umowy wpłaconego zadatku - nie zwracamy, chyba że wystąpi okoliczność, iż nie będziemy mogli zaproponować zdrowego psa z powodu nieprzewidzianych w dniu dzisiejszym zdarzeń w naszej hodowli.

Osoby z listy oczekujących otrzymują powiadomienia o narodzinach szczeniąt i mają pierwszeństwo w ich wyborze, według kolejności zapisu. Czas oczekiwania na liście jest nieograniczony - można czekać tak długo, aż pojawi się w naszej ofercie wymarzony pomeranian dla Ciebie.

Wpłatę zadatku prosimy dokonać na nasze konta bankowe:

- numer dla wpłat w złotych: 56124030281111000028242040

- numer dla wpłat z zagranicy:

     (w euro): IBAN: PL83124055851978001042485943, SWIFT: PKOPPLPW

     (w złotych): IBAN: PL56124030281111000028242040, SWIFT: PKOPPLPW

*********************

Często spotykam się ze zdziwieniem lub nawet oburzeniem osób, które dzwonią do mnie i pytają o cenę pomeraniana z mojej hodowli. Ze względu na tych właśnie postanowiłem napisać kilka zdań, które powinny rozwiać większość wątpliwości.

Cena szczeniąt rasy pomeranian zależy od wielu czynników. Jaka jest prawdziwa cena szczeniąt a jaka powinna być to dwie zupełnie różne rzeczy.

Czynniki wpływające na cenę:

- cena zakupu suczki (matki szczeniąt) – od 8000 zł (2000 Euro) + koszty dojazdu, hotel;

- koszty wystaw (aby matka szczeniąt uzyskała uprawnienia hodowlane) – minimum 500 zł + koszty dojazdu, hotel;

- opieka weterynaryjna, koszty wyżywienia, pielęgnacja;

- przygotowanie suczki do krycia, USG, progesteron – minimum 300 zł;

- krycie suczki – minimum 2000 zł (500 Euro) + koszty dojazdu, hotel, inseminacja;

- opieka weterynaryjna nad ciężarna suczką – minimum 200 zł;

- poród (cesarskie cięcie) – około 600 zł;

- opieka weterynaryjna nad szczeniętami i ich matką (szczepienia, odrobaczanie,itd.);

- koszty wyżywienia matki ze szczeniętami;

- opłaty za dokumentację w Związku Kynologicznym (karta miotu, karta krycia, metryki, rodowody, paszporty, chipy, przegląd miotu);

- czas i praca poświęcone na hodowlę, nieprzespane noce, urlopy macierzyńskie – bezcenne.

Czasami zdarzają się psy / suki nie wystawowe, nieprzydatne do hodowli ze względu na jakieś wady zewnętrzne (przodozgryz, tyłozgryz, niestandardowe umaszczenie, itp.) Ich cena wynosi od 5000 zł (1000 Euro). Są one oczywiście hodowane i sprzedawane jak wszystkie inne nasze szczenięta (umowa, metryka, itd.).

Dla porównania podam kilka przykładowych cen zakupu pomeranianów za granicą:

- dorosłe samce z USA bez tytułów: co najmniej 5.000 USD + wysyłka
- dorosłe samce z tytułem: Champion USA: od 10.000 USD + wysyłka
- szczenięta z USA w wieku poniżej 5 miesięcy: od 3.500 USD + wysyłka
- szczenięta z Rosji w wieku poniżej 5 miesięcy: od 3.000 Euro + transport

***********************************************

Decyzja o kupnie psa musi być odpowiedzialna i przemyślana. Nie może być efektem chwilowego kaprysu. Zwierzę nie jest zabawką, która - jak się znudzi - może być odstawiona w kąt. Z jego posiadaniem wiążą się określone obowiązki, czasem zmieniające dotychczasowe przyzwyczajenia. Należy o tym pamiętać myśląc o przyjęciu pod swój dach małego pupila.

******************************

Zazwyczaj odchowujemy kilka miotów rocznie. Ta sekcja będzie aktualizowana od czasu do czasu, aby przedstawić aktualne plany / dostępność szczeniąt. Dla planowanych miotów będziemy dokonywać wcześniejszej rezerwacji. Potencjalni nabywcy szczeniaka powinni przeczytać uważnie umowę sprzedaży dla zrozumienia tego, co jest wymagane od przyszłych właścicieli psów, a także, co jest zagwarantowane przeze mnie. Dla naszych szczeniąt szukamy odpowiednich domów, bez względu na to , czy pies w przyszłości będzie pojawiał się na wystawach i będzie zwierzęciem hodowlanym czy po prostu będzie żyć życiem ukochanego zwierzaka rodziny . W każdym przypadku podpisujemy z nowym właścicielem umowę sprzedaży szczeniaka.

***********************************************************************

I usually breed about 3 litters per year. This section will be updated from time to time to show the current plans/availability of puppies. Reservations will be taken in advance for planned litters. Prospective puppy buyers should read the Collarium Puppy Sale Contract carefully to understand what is required of them as dog owners as well as what is guaranteed by me. Our puppies go to approved homes only, no matter if the dog will be shown and bred in future or just will live the life of beloved family pet. Sales Agreement is signed in any case by the breeder and a new owner of the puppy.